آموزش ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین

آموزش ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین

در این پست میخواهیم به آموزش نحوه ساخت دیتابیس در دایرکت ادمین بپردازیم. دیتابیس را در فارسی به پایگاه داده می شناسیم که مجموعه منظم از تمام اطلاعات سایت است. دیتابیس در اکثر سایت ها استفاده می شود. به طور مثال سیستم های مدیریت محتوای وردپرس ، جوملا و … همگی به دیتابیس نیاز دارند. برای نصب وردپرس به نام پایگاه داده ، یوزر و پسوورد اتصال به آن پایگاه داده نیاز است که در این پست به آموزش ساخت و حذف پایگاه داده می پردازیم.

آموزش ساخت دیتابیس در هاست دایرکت ادمین

در ابتدا وارد کنترل پنل هاست خود شوید. برای ورود به دایرکت ادمین باید از پورت 2222 استفاده نمود. سپس مانند تصویر زیر بر روی MySQL Management کلیک کنید.

آموزش ساخت دیتابیس در هاست دایرکت ادمین

در این مرحله وارد صفحه مدیریت دیتا بیس خواهید شد. سپس بر روی دکمه Create new Database کلیک کنید.

ساخت پایگاه داده در دایرکت ادمین

در مرحله بعد وارد صفحه ای مشابه با صفحه زیر خواهید شد. سپس در فیلد های موجود به ترتیب نام پایگاه داده‌ ، نام کاربری پایگاه داده و پسوورد آن را وارد نمایید. با کلیک بر روی دکمه سمت چپ فیلد پسوورد می توانید درخواست ساخت رمز عبور رندوم را بدهید تا از امنیت آن نیز خیالتان راحت باشد. همچنین با کلیک بر روی دکمه سمت چپ فیلد رمز عبور ( یعنی آیکون چشم ) می توانید رمز عبور ساخته شده را مشاهده نمایید. سپس با کلیک بر روی دکمه Create Database روند ساخت پایگاه در دایرکت ادمین داده به پایان رسیده و اطلاعات دیتابیس ساخته شده به شما نمایش داده می شود.

دیتا بیس دارکت ادمین هاست

حذف پایگاه داده از هاست دایرکت ادمین

جهت حذف پایگاه داده ساخته شده ابتدا وارد MySQL Management در directadmin شوید. نحوه ورود به این صفحه در بخش قبلی توضیح داده شده است. سپس از ستون select دیتا بیس مورد نظر را انتخاب نمایید. سپس بر روی دکمه Delete کلیک کنید. در پیغام نمایش داده شده نیز بر روی دکمه Delete کلیک کنید. به همین سادگی دیتابیس شما در هاست دایرکت ادمین پاک شد.

حذف دیتابیس از هاست دایرکت ادمین پاک کردن

توجه فرمایید که دیتابیس پاک شده از هاست دیگر قابل بازگشت نخواهد بود و تنها در صورتی که از هاست خود بک آپ تهیه کرده باشید می توانید با بازگردانی آن بک آپ دیتابیس را نیز بازگردانی نمایید.

در صورتی که قصد خرید هاست برای سایت خود را دارید سرویس هاست ایران باماهاست به شما پیشنهاد می شود که از کیفیت و سرعت بسیار بالایی برخوردار است.

آیا به دیتابیس در هاست نیاز است؟

بله. تقریبا می توان گفت تمام سایت ها به دیتابیس نیاز دارند. درواقع دیتابیس نگه دارنده اطلاعات سایت شما می باشد.

آیا می توان در دایرکت ادمین دیتابیس ساخت؟

بله ساخت پایگاه داده در هاست دایرکت ادمین بسیار ساده بوده و با چند کلیک انجام می شود. ما در این پست به طور کامل به آموزش آن پرداخته ایم.