انواع هاست اشتراکی چیست

انواع هاست اشتراکی چیست

در این پست قصد داریم به بررسی انواع هاست اشتراکی بپردازیم. بدین منظور هاست ها در دو حالت مختلف بررسی میکنیم. هاست های اشتراکی این روزها طرفداران بسیاری داشته و افرادی بسیاری را به خود جذب نموده اند.

یکی از دلایل محبوبیت هاست های اشتراکی قیمت بصرفه آن هاست چرا که شما نیازی به پرداخت برای تمام منابع سرور ندارید و تنها به میزان مصرف خود می پردازید که در پستی جداگانه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

هاست ویندوز و هاست لینوکس


همانطور که از اسم آنها مشخص است هاست تفاوت این هاست های اشتراکی در سیستم عامل نصب شده بر روی سرور آن ها می باشد. شما با توجه به زبان برنامه نویسی وبسایت و یا اپلیکیشنی که میخواهید در هاست خود میزبانی کنید میتوانید سیستم عامل را انتخاب نمایید.

انتخاب ویندوز و یا لینوکس در هاست اشتراکی از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور مثال اگر شما نیاز به هاست وردپرس برای سایت خود دارید ، سیستم عامل لینوکس پیشنهاد بهتری برای شما می باشد. و یا اگر وبسایت شما توسط زبان c# نوشته شده است به شما استفاده از هاست ویندوزی پیشنهاد می گردد. در کل در ایران و حتی می توان گفت تمام کشور ها استفاده از سرور ها و هاست های لینوکسی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

هاست ایران یا هاست خارج؟

حالت دوم که بررسی آن میپردازیم کشور سرور مورد نظر میباشد که آن را به دو بخش ایران و خارج تقسیم مینماییم. هاست ایران مناسب سایت هایی که اکثر مشتریان و بازدیدکنندگان آن ها از کشور ایران هستند ، میباشد. ولی اگر بازدیدکنندگان شما از کشور های دیگر بوده و یا به هر دلیلی نیاز به استفاده از سرویسی دارید که با توجه به تحریم ها آی پی ایران قابل استفاده نمیباشد پیشنهاد ما به شما هاست خارج است.
ما در باماهاست انواع مختلف هاست ها را در اختیارتان قرار داده ایم تا بتوانید با توجه به نیازتان انتخاب نمایید. اگر نیاز به هاست وردپرس دارید ، هاست vip باماهاست بسیار مناسب شما خواهد بود. پشتیبانی و کیفیت بالای سرویس ها ما را از رقیبانمان متمایز کرده است.

هاست ایران مناسب من است یا هاست خارج؟

با توجه به نوع بیزینس شما و اینکه کاربران شما از چه کشوری به سایت شما مراجعه میکنند پاسخ این سوال متفاوت است. به طور مثال برای سایت هایی که به سرویس های API خارجی نیاز دارند استفاده از هاست خارج پیشنهاد می شود.

آیا برای وردپرس هاست ویندوز مناسب است؟

پاسخ این سوال کمی پیچیده است. وردپرس قابل استفاده بر روی هاست ویندوزی می باشد. اما از آن جایی که زبان وردپرس php است ، استفاده از هاست لینوکسی پیشنهاد بهتری است.

آیا می توانم چندین سایت بر روی یک هاست داشته باشم؟

این موضوع کاملا به سیاست های شرکت سرویس دهنده بستگی دارد. به طور مثال ما در باماهاست به شما امکان استفاده از چند سایت بر روی یک هاست را می دهیم و می توانید با توجه به فضای هاست خود تعداد سایت بسیار زیادی را بر روی یک اکانت هاستینگ داشته باشید.